Co jest dobre na oczyszczenie jelit?

Oczyszczanie jelita grubego jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie procesu odzyskiwania naturalnej zdolności do dobrego samopoczucia, doskonałego zdrowia, a także – lepszego wyglądu. Badania i lata praktyki pokazują, że jeśli chodzi o oczyszczanie jelit to bezkonkurencyjną pomocą w tym kontekście są ziołowe herbatki. Zatem, jeśli ktoś zada pytanie o to co jest dobre na oczyszczenie jelit odpowiedź może być tylko jedna: zioła. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie temu, o jakie zioła chodzi.

Jak zioła wspomagają oczyszczanie?

Ogólnie rzecz biorąc, produkty ziołowe czyszczą prześwit jelita grubego z odpadów, które powinny zostać wyrzucone z organizmu, ale z różnych powodów mogą uparcie opierać się nawet najlepszym próbom eliminacji. Niektóre zioła są szczególnie dobre w oczyszczaniu jelita grubego i pomagają w naturalnym procesie detoksykacji. Są to włókniste zioła, które pochłaniają wodę, gdy przemieszczają się przez jelita, sprawiając iż stolec jest miękki i łatwo się wypróżnić. Oznacza to mniejszy wysiłek i pchanie ruchami jelit. Istnieją także suplementy ziołowe, które wspierają detoksykację wątroby i zdrowie jak np. Fibra Vitale. Są też zioła, które łagodzą upośledzenia żołądkowo-jelitowe i dbają o ogólne poczucie dobrego samopoczucia.

Oczyszczające zioła

Czy istnieją jakieś specjalne zioła w programie oczyszczania jelita grubego i detoksykacji? Oto niektóre zioła, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ mogą być potężnymi sojusznikami w osiągnięciu i utrzymaniu optymalnego zdrowia:

  • Siemię lniane

W przypadku spożycia wewnętrznego, rozpuszczalne włókno lniane jest skutecznym środkiem przeczyszczającym.

  • Babka płesznik

Kiedy babka płesznik zostaje rozmiękczona za pomocą wody pęcznieje w takim stopniu, że sprzyjają skurczom jelit, naturalnie wspomagających funkcje trawienne. Jako doskonałe źródło śluzu – żywotna, galaretyczna substancja produkowana w roślinach ma działanie zarówno przeczyszczające, jak i przeciw biegunkowe. Uważana jest za bezpieczny środek przeczyszczający. Badania na ludziach i zwierzętach wykazały, że jest aktywnym środkiem przeczyszczającym sprzyjającym obniżeniu cholesterolu. Znajdziesz ją w wyżej wspomnianym suplemencie.

  • Ostropest plamisty

Szeroko uprawiana i używana na całym świecie, to uniwersalne zioło, które jest używane jako składnik zapachowy, jego zapach ma właściwości terapeutyczne. W przypadku prawidłowego przygotowania wyciąg z niego może pomóc chronić wątrobę przed inwazyjnymi toksynami, takimi jak alkohol i zanieczyszczenia przemysłowe. Ekstrakt z ostu mlekowego może również wspierać wzrost nowych komórek wątroby.

  • Rumianek

Jest to bardzo uniwersalne zioło. Istnieją dwa główne rodzaje rumianku, niemiecki i rosyjski. Są uważane za zioła mające podobne skutki dla organizmu. Rumianek jest często stosowany w przypadku bezsenności i niepokoju ze względu na działanie uspokajające, ale również pomaga złagodzić dyskomfort żołądkowo-jelitowy. Właściwości rumianku stanowią cenne uzupełnienie każdego programu oczyszczania.

  • Kora czernicy

Delikatnie przeczyszczające – to ziele stymuluje perystaltykę jelit i wydzieliny śluzowe w jelitach. W ten sposób przyczynia się do pozbycia się zbioru toksycznych odpadów.

  • Korzeń imbiru

Ziele to było już cenione w Chinach, Japonii i Indiach ze względu na swoje właściwości terapeutyczne. Imbir jest dobrze przebadanym składnikiem naturalnym, dlatego często można go znaleźć jako składnik środków zaradczych na ból brzucha, mdłości i biegunkę.

To tylko niektóre z wielu ziół, które można użyć w swoim najwyższej jakości, całkowicie naturalnym ziołowym programie oczyszczania jelita grubego i detoksykacji. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż sięganie po chemiczne środki bądź inwazyjne oczyszczanie jelita grubego, które powiedzmy sobie szczerze – nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy pod słońcem. Warto zatem spróbować tych herbatek ziołowych i znaleźć wśród nich swój numer jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *