Jak oczyścić jelita ze złogów?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi cierpi na wysokie ciśnienie krwi i wysokie stężenie cukru we krwi. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Eksperci ds. odżywiania wskazują, że ludzie powinni często jeść wegetariańskie jedzenie, które może wyeliminować nadmiar oleju i tłuszczu w organizmie, a przede wszystkim pomaga oczyścić jelita ze złogów.

Jak i czym oczyścić jelita ze złogów?

Poniżej  przedstawiamy kilka rodzajów żywności, które mają wpływ na oczyszczenia jelit ze złogów i żołądka z warstw toksyn, dzięki czemu będzie można zachować zdrowie na dłużej.

Owies

Owies wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i tłuszczu we krwi. Owies zawiera dużą ilość rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który nie jest zawarty w innych ziarnach a ten rodzaj błonnika jest łatwo wchłaniany przez organizm człowieka. Co więcej, owies ma mało kalorii, więc jest bardzo pomocny dla osób, które chcą schudnąć.

Jednocześnie jest odpowiedni także u pacjentów cierpiących na:

  • choroby serca,
  • wysokie ciśnienie krwi,
  • cukrzycę.

Kukurydza

Kukurydza jest bogata w wapń, fosfor, żelazo, magnez, selen i witaminę A, B1, B2, B6, E i karoten. Jednocześnie zawiera także wiele włókien. Często jedzenie kukurydzy może obniżyć poziom cholesterolu i zmiękczyć naczynia krwionośne. W rezultacie odgrywa ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu zapalenia pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej i cukrzycy.

Cebula i czosnek

Cebula zawiera związki siarki, które mogą pomóc w rozpuszczeniu złogów. Cebula prawie nie zawiera tłuszczu, więc może zahamować wzrost cholesterolu spowodowany dietą bogatą w tłuszcz. Jednocześnie może również pomóc w poprawie stanu tętnic. Czosnek może nie tylko zmniejszyć zawartość cholesterolu w surowicy w organizmie, ale może również zapobiec skrzepom krwi.

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki mają spory wpływ na zdrowie ludzi, taki jak:

  • zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi,
  • utrzymywanie równowagi krwi w kwasowości organizmu,
  • opóźnienie procesu starzenia się,
  • zapobieganie i zwalczanie raka.

Jednocześnie słodkie ziemniaki zawierają duże ilości błonnika pokarmowego i pektyny, które mogą oczyszczać przewód pokarmowy. Wystarczy zjeść trochę słodkiego ziemniaka na śniadanie każdego ranka, by zrobić coś, co jest nie tylko bardzo pożywne, ale także eliminuje toksyny i odpady w jelitach i żołądku.

Jabłka

Jabłko zawiera dużą ilość pektyny, co powoduje obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Jednocześnie zawierają również dużą zawartość potasu, która może wyeliminować nadmierną sól sodową w organizmie. Jeśli będzie się jeść jabłko codziennie, będzie to bardzo korzystne dla utrzymania równowagi ciśnienia krwi i tłuszczu we krwi.

Suplementy ziołowe

Są bardzo pomocne zarówno, jako osobny środek wspomagający oczyszczanie jelit ze złogów, jak również jako wspomagacz diety bogatej w wyżej wymienione produkty. Warto tutaj polecić naturalny i w 100% bezpieczny Fibra Vitale składający się z produktów organicznych.

Dzięki tym wszystkim wskazówkom można się dłużej cieszyć zdrowym układem pokarmowym, a więc i szczęśliwszym życiem w dobrym zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać, że choć jelita można oczyścić w kilka dni, to aby cieszyć się ich stałym zdrowiem trzeba wprowadzić równe stałe zmiany do swojej diety.