Jak oczyścić jelita ze złogów?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi cierpi na wysokie ciśnienie krwi i wysokie stężenie cukru we krwi. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Eksperci ds. odżywiania wskazują, że ludzie powinni często jeść wegetariańskie jedzenie, które może wyeliminować nadmiar oleju i tłuszczu w organizmie, a przede wszystkim pomaga oczyścić jelita ze złogów.

Jak i czym oczyścić jelita ze złogów?

Poniżej  przedstawiamy kilka rodzajów żywności, które mają wpływ na oczyszczenia jelit ze złogów i żołądka z warstw toksyn, dzięki czemu będzie można zachować zdrowie na dłużej.

Owies

Owies wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i tłuszczu we krwi. Owies zawiera dużą ilość rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który nie jest zawarty w innych ziarnach a ten rodzaj błonnika jest łatwo wchłaniany przez organizm człowieka. Co więcej, owies ma mało kalorii, więc jest bardzo pomocny dla osób, które chcą schudnąć.

Jednocześnie jest odpowiedni także u pacjentów cierpiących na:

 • choroby serca,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • cukrzycę.

Kukurydza

Kukurydza jest bogata w wapń, fosfor, żelazo, magnez, selen i witaminę A, B1, B2, B6, E i karoten. Jednocześnie zawiera także wiele włókien. Często jedzenie kukurydzy może obniżyć poziom cholesterolu i zmiękczyć naczynia krwionośne. W rezultacie odgrywa ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu zapalenia pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej i cukrzycy.

Cebula i czosnek

Cebula zawiera związki siarki, które mogą pomóc w rozpuszczeniu złogów. Cebula prawie nie zawiera tłuszczu, więc może zahamować wzrost cholesterolu spowodowany dietą bogatą w tłuszcz. Jednocześnie może również pomóc w poprawie stanu tętnic. Czosnek może nie tylko zmniejszyć zawartość cholesterolu w surowicy w organizmie, ale może również zapobiec skrzepom krwi.

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki mają spory wpływ na zdrowie ludzi, taki jak:

 • zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi,
 • utrzymywanie równowagi krwi w kwasowości organizmu,
 • opóźnienie procesu starzenia się,
 • zapobieganie i zwalczanie raka.

Jednocześnie słodkie ziemniaki zawierają duże ilości błonnika pokarmowego i pektyny, które mogą oczyszczać przewód pokarmowy. Wystarczy zjeść trochę słodkiego ziemniaka na śniadanie każdego ranka, by zrobić coś, co jest nie tylko bardzo pożywne, ale także eliminuje toksyny i odpady w jelitach i żołądku.

Jabłka

Jabłko zawiera dużą ilość pektyny, co powoduje obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Jednocześnie zawierają również dużą zawartość potasu, która może wyeliminować nadmierną sól sodową w organizmie. Jeśli będzie się jeść jabłko codziennie, będzie to bardzo korzystne dla utrzymania równowagi ciśnienia krwi i tłuszczu we krwi.

Suplementy ziołowe

Są bardzo pomocne zarówno, jako osobny środek wspomagający oczyszczanie jelit ze złogów, jak również jako wspomagacz diety bogatej w wyżej wymienione produkty. Warto tutaj polecić naturalny i w 100% bezpieczny Fibra Vitale składający się z produktów organicznych.

Dzięki tym wszystkim wskazówkom można się dłużej cieszyć zdrowym układem pokarmowym, a więc i szczęśliwszym życiem w dobrym zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać, że choć jelita można oczyścić w kilka dni, to aby cieszyć się ich stałym zdrowiem trzeba wprowadzić równe stałe zmiany do swojej diety.

9 komentarzy

 • o błonnik jest bardzo ważny w procesie oczyszczania. Jem dużo płatków owsianych z orzechami i już po tym czuję poprawę 🙂

 • Najlepszy sposób na oczyszczanie to właściwa dieta i zioła FibraVitale. Są naprawdę bezbłędne. Piję je już drugi miesiąc i mam o wiele więcej energii na wszystko. Zawierają dużo błonnika dzięki czemu nie męczą mnie zaparcia 😀

 • Nie tak łatwo oczyścić swój organizm ze złogów jelitowych. Z toksyn o wiele łatwiej, ale najlepiej robić to za pomocą diety.

 • Cytryny bardzo dobrze oczyszczają organizm. Piję soki z cytryn już ode długiego czasu i nie narzekam na pracę jelit 🙂 Wyniki też mam bardzo dobre

 • Jak zmieniłam dietę to musiałam jednak sporo poczekać zanim poczułam efekty. Dopiero jak zaczęłam pić dodatkowo ziła FibraVitale to odczułam ulgę. Myślałam, że będę potrzebowała jakiejś lewatywy, ale na szczęście obyło się bez tego. Zioła bardzo mi pomogły. Zaparcia zniknęły po jakimś czasie i od tego czasu wszystko funkcjonuje jak należy.

  • To zazdroszczę też chciałabym pozbyć się takich dolegliwości, które bardzo kłopotliwe tak naprawdę..

 • Nie wiedziałam, że jabłka są tak dobre – do tej pory trochę bałam się ich ze względu na cukier, ale może warto się do nich przekonać. W końcu dieta oczyszczająca organizm to podstawa 🙂

 • O tym, że kukurydza oczyszcza organizm ze złogów to nie wiedziałam 🙂 Człowiek uczy się całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *