Jak oczyścić jelita ze złogów?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi cierpi na wysokie ciśnienie krwi i wysokie stężenie cukru we krwi. Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia. Eksperci ds. odżywiania wskazują, że ludzie powinni często jeść wegetariańskie jedzenie, które może wyeliminować nadmiar oleju i tłuszczu w organizmie, a przede wszystkim pomaga oczyścić jelita ze złogów.

Jak i czym oczyścić jelita ze złogów?

Poniżej  przedstawiamy kilka rodzajów żywności, które mają wpływ na oczyszczenia jelit ze złogów i żołądka z warstw toksyn, dzięki czemu będzie można zachować zdrowie na dłużej.

Owies

Owies wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i tłuszczu we krwi. Owies zawiera dużą ilość rozpuszczalnego błonnika pokarmowego, który nie jest zawarty w innych ziarnach a ten rodzaj błonnika jest łatwo wchłaniany przez organizm człowieka. Co więcej, owies ma mało kalorii, więc jest bardzo pomocny dla osób, które chcą schudnąć.

Jednocześnie jest odpowiedni także u pacjentów cierpiących na:

  • choroby serca,
  • wysokie ciśnienie krwi,
  • cukrzycę.

Kukurydza

Kukurydza jest bogata w wapń, fosfor, żelazo, magnez, selen i witaminę A, B1, B2, B6, E i karoten. Jednocześnie zawiera także wiele włókien. Często jedzenie kukurydzy może obniżyć poziom cholesterolu i zmiękczyć naczynia krwionośne. W rezultacie odgrywa ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu zapalenia pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej i cukrzycy.

Cebula i czosnek

Cebula zawiera związki siarki, które mogą pomóc w rozpuszczeniu złogów. Cebula prawie nie zawiera tłuszczu, więc może zahamować wzrost cholesterolu spowodowany dietą bogatą w tłuszcz. Jednocześnie może również pomóc w poprawie stanu tętnic. Czosnek może nie tylko zmniejszyć zawartość cholesterolu w surowicy w organizmie, ale może również zapobiec skrzepom krwi.

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki mają spory wpływ na zdrowie ludzi, taki jak:

  • zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi,
  • utrzymywanie równowagi krwi w kwasowości organizmu,
  • opóźnienie procesu starzenia się,
  • zapobieganie i zwalczanie raka.

Jednocześnie słodkie ziemniaki zawierają duże ilości błonnika pokarmowego i pektyny, które mogą oczyszczać przewód pokarmowy. Wystarczy zjeść trochę słodkiego ziemniaka na śniadanie każdego ranka, by zrobić coś, co jest nie tylko bardzo pożywne, ale także eliminuje toksyny i odpady w jelitach i żołądku.

Jabłka

Jabłko zawiera dużą ilość pektyny, co powoduje obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Jednocześnie zawierają również dużą zawartość potasu, która może wyeliminować nadmierną sól sodową w organizmie. Jeśli będzie się jeść jabłko codziennie, będzie to bardzo korzystne dla utrzymania równowagi ciśnienia krwi i tłuszczu we krwi.

Suplementy ziołowe

Są bardzo pomocne zarówno, jako osobny środek wspomagający oczyszczanie jelit ze złogów, jak również jako wspomagacz diety bogatej w wyżej wymienione produkty. Warto tutaj polecić naturalny i w 100% bezpieczny Fibra Vitale składający się z produktów organicznych.

Dzięki tym wszystkim wskazówkom można się dłużej cieszyć zdrowym układem pokarmowym, a więc i szczęśliwszym życiem w dobrym zdrowiu. Trzeba jednak pamiętać, że choć jelita można oczyścić w kilka dni, to aby cieszyć się ich stałym zdrowiem trzeba wprowadzić równe stałe zmiany do swojej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *