Jak rozpoznać trądzik: postacie trądziku pospolitego

dziewczyna z problemem trądzikowym

Trądzik od zawsze stanowił problem dla wielu ludzi, niezależnie od wieku. Nic dziwnego, zaskórniki, grudki i torbiele ropne to nie tylko problem estetyczny, ale również emocjonalny, zwłaszcza dla nastolatków, szczególnie wrażliwych na swoim punkcie. Jednakże warto pamiętać, że trądzik nie jest nieuleczalną chorobą i można z nią wygrać.

Co to jest trądzik?

Istnieje wiele rodzajów trądziku, jednakże można wyróżnić jego dwa rodzaje, które najczęściej przytrafiają się ludziom, a mianowicie trądzik pospolity oraz trądzik hormonalny. Ten pierwszy jest przewlekłą zapalną chorobą gruczołów łojowych i ujść mieszków włosowych, która przytrafia się przede wszystkim młodym ludziom w wieku pokwitania. Trądzik pospolity cechuje się występowaniem wykwitów niezapalnych, jak zaskórniki oraz zapalnych, do których należą chociażby krosty, torbiele ropne, czy grudki. W przeciwieństwie do trądziku hormonalnego, na który częściej cierpią kobiety, to właśnie mężczyźni są bardziej narażeni na cięższe postacie trądziku pospolitego.  Trądzik hormonalny dotyczy ludzi dorosłych, którzy zmagają się z problemami hormonalnymi oraz nie dbają o swoją dietę. U kobiet cierpiących na to schorzenie, może się również pojawić trądzik w ciąży.

Przyczyny trądziku

Pryszcze mogą pojawić się w każdym miejscu naszego ciała i zazwyczaj powodem tego jest zła oraz niezbilansowana dieta, a także problemy hormonalne. Trądzik na czole oraz trądzik na plecach świadczy o problemach trawiennych bądź też nieodpowiedniej diecie, opartej na przetworzonej żywności. Trądzik na policzkach sygnalizuje problemy z żołądkiem, jelitem grubym, a także alergie i nietolerancje pokarmowe. Trądzik na brodzie wskazuje na problemy związane z układem hormonalnym oraz na nadmiar toksyn w organizmie.

Jak zwalczyć trądzik?kobieta z trądzikiem pospolitym

Sposoby na trądzik to temat rzeka. Istnieje ich bardzo dużo, ale tak naprawdę najważniejsze w leczeniu trądziku jest zachowanie zdrowej oraz zbilansowanej diety, a także stosowanie odpowiednich kosmetyków i leków. Zrezygnowanie z przetworzonej żywności typu fast food to klucz do sukcesu w walce z zaskórnikami i krostkami. Laser na trądzik oraz leki doustne na pryszcze, jak tabletki na trądzik mogą chwilowo pomóc w walce z tym schorzeniem, jednakże często po ich zastosowaniu, trądzik wraca z podwójną siłą. Znacznie lepszym wyjściem jest używanie kosmetyków, które należy nakładać bezpośrednio na skórę, jak chociażby krem na trądzik o nazwie Sevollium. Dzięki bogatej kompozycji składników aktywnych o naturalnym pochodzeniu, ten preparat oczyszcza dogłębnie skórę i nadaje jej blasku. Nie jest to kolejna wysuszająca maść na trądzik, wręcz przeciwnie Sevollium nie podrażni skóry, zamiast tego pozostawi ją wygładzoną oraz zregenerowaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *