Najlepsze diety oczyszczające organizm

Wszystkie osoby, które zainteresowały się tym artykułem na pewno wiedzą, że detoksykacja jest dla nas bardzo ważna. W rzeczywistości regularne czyszczenie i detoksykacja ciała powinny stanowić podstawową zasadę myślenia o zdrowiu i uzdrawianiu.

Co to jest detoksykacja?

Po prostu, detoksykacja jest procesem, za pomocą którego dana osoba zmienia styl życia, aby wyczyścić swoje ciało z toksyn. Te zmiany stylu życia zwykle polegają na powstrzymaniu się od niektórych szkodliwych rzeczy i optymalizacji procesów ciała. Niektóre zmiany są tymczasowe, na przykład stawianie na diety oczyszczające organizm, inne są trwałe.

Wypada także uściślić użycie pojęcia „toksyny”.

Toksyną jest każda substancja, która może być trująca lub może powodować negatywne skutki zdrowotne. „Toksyna” odnosi się do wszystkich metali, substancji chemicznych, zanieczyszczeń, sztucznych składników żywności, pestycydów i trucizn, które powodują uszkodzenie ciała. Toksyny są bardzo szerokim terminem. Sztucznie wytworzonymi chemikaliami mogą być toksyny, ale substancje występujące naturalnie również mogą być toksyczne. Arsen jest naturalną toksyną. Mamy stały kontakt z organizmami szkodliwymi i zanieczyszczeniami. Są w naszej wodzie, w naszym jedzeniu, i w powietrzu, w którym oddychamy. Bardzo trudno byłoby nam od nich odejść. Źródłem wielu problemów zdrowotnych są toksyny, które powstały w naszych organach przez lata.

Czy dieta oczyszczająca pomoże?

Nie ma praktycznego sposobu, aby chronić się przed wszystkimi toksynami w środowisku. Trzeba byłoby resztę życia spędzić w hermetycznie zamkniętym ubraniu (i to byłoby krótkie życie, ponieważ nie można byłoby jeść ani pić). Na szczęście istnieją sposoby na przeciwdziałanie niektórym toksynom i zanieczyszczeniom. Naturalne procesy detoksykacji organizmu mają do czynienia z tymi, których nie da się uniknąć. Można pomóc swoim organizmowi wykonywać te procesy za pomocą regularnie stosowanych diet oczyszczających.
Zobacz, jakie produkty oczyszczają na tipy.interia.pl – czytaj.

Diety oczyszczające: właściwa dieta to podstawa!

Jedną z najlepszych rzeczy, które każdy z nas może zrobić, aby wspomóc proces detoksykacji organizmu, jest to zmniejszenie obciążenia dla niego poprzez zmniejszenie toksyn wprowadzanych do organizmu w pierwszym rzędzie. Dlatego zamiast śmieciowego i przetworzonego jedzenia musimy stawiać na organiczne warzywa i owoce. Z nich bowiem pozyskamy to, czego nie ma w fast foodach i innych przetworzonych produktach spożywczych. To czego należy unikać to także produkty GMO i pestycydowe zanieczyszczone produkty spożywcze które dodają wiele szkodliwych toksyn do naszej diety.

Dieta oczyszczająca – najlepsze opcje dla Ciebie i Twojego organizmu!

Detoksykacja organizmu to nie tylko to, czego unikasz, ale także to, co spożywasz. Istnieje wiele produktów wspomagających detoksykację np.:

  • czosnek,
  • cytryna,
  • kapusta,
  • brokuły,
  • fasola mung,
  • surowe warzywa.

Na tych produktach powinna opierać się każda dieta oczyszczająca. Najlepiej też, jeśli wszelki program diety oczyszczającej będzie wspierany przez ziołowe suplementy uwydatniające korzyści związane z usuwaniem toksyn z organizmu i wspierające cały proces. Jest to na przykład kompleks ziołowy Fibra Vitale. W jego składzie znajdujemy między innymi takie naturalne przyspieszające oczyszczania organizmu jak babka płesznik czy też siemię lniane.

Najlepsze propozycje diet na oczyszczanie

Wiele diet sprzyja, jeśli chodzi o oczyszczanie i detoksykację. Jednak nie znaczy to, że trzeba postępować zgodnie z zaleceniem surowej, organicznej diety wegańskiej, bo istnieją inne możliwości. Można próbować surowej diety alkalicznej. Jest to tymczasowa dieta oczyszczająca składająca się z niegotowanych owoców i warzyw oraz surowych orzechów. To świetna strategia odtruwania okrężnicy i wątroby. Dieta oparta o soki jest również pomocna i koncentruje się wokół spożywania świeżo wyprodukowanego soku owocowo-warzywnego – najlepiej organicznego.

Oczyść swoje ciało wodą

Woda jest prawdopodobnie najcenniejszym narzędziem do detoksykacji ciała. Najbardziej podstawowe funkcje ciała wymagają wody. Twoje ciało potrzebuje wody do produkcji śliny, pomaga w poceniu się i usuwa śmieci. Jednak pamiętaj, że chodzi o wodę, a nie kawę, napoje sportowe czy napoje bezalkoholowe.

Kompletny detoks ciała

Kompleksowa detoksykacja ciała to proces krok po kroku, który koncentruje się na każdym narzędziu organizmu, które należy oczyścić toksyn. Program powinien skupiać się na usuwaniu organizmów szkodliwych, chemikaliów i toksycznych metali podczas czyszczenia okrężnicy, wątroby i nerek. Oczyszczanie jelita grubego jest ważną częścią każdego takiego procesu oczyszczania całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *