10 korzyści oczyszczania jelita grubego

10 korzyści oczyszczania jelita grubego

Oczyszczanie jelita grubego może pomóc poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie organizmu, a nawet może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Przeczytaj korzyści z oczyszczania jelita grubego poniżej.

  1. Sprawia, że układ pokarmowy jest bardziej efektywny

Jak okrężnica jest oczyszczona, to pcha odpady przez system, oczyszczając drogę dla dobrego wchłaniania składników odżywczych. Czysta okrężnica z detoksu okrężnicy pozwala na łatwe przejście odpadów.

  1. Zapobiega zaparciom

Zaparcia – zwłaszcza gdy jest to przewlekłe – powoduje spowolnienie reakcji trawiennej, co z kolei pozostawia odpady w systemie dłużej. To zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych warunków i podrażnień, takich jak hemoroidy i żylaki.

  1. Większa energia na codzień

Uwolnienie toksyn z organizmu jest odmładzające, ponieważ ponownie skupia energię zwykle używaną do zmuszania odpadów przez jelita do innych części ciała. Ludzie, którzy przeszli detoksykacji okrężnicy powiedzieć, że mają lepsze krążenie krwi, bardziej spokojny sen, i wzrost energii.

  1. Większe wchłanianie przez organizm witamin i składników odżywczych

Okrężnica, która została oczyszczona pozwala tylko woda, witaminy i składniki odżywcze, aby być wchłaniane do krwiobiegu, tworząc niezakłóconą ścieżkę dla istotnych składników odżywczych do filtrowania do organizmu.

  1. Lepsza koncentracja
  Oczyszczanie jelita grubego

Zła dieta i nieskuteczne wchłanianie witamin może spowodować, że staniesz się rozkojarzony i stracisz koncentrację. Gromadzenie się śluzu i toksyn w okrężnicy może zachować swoje ciało od uzyskania tego, czego potrzebuje do funkcjonowania, nawet jeśli jeść konsekwentnie zdrowej diety. Oczyszczanie okrężnicy z dietą detox może być różnica między uczuciem czujności i nie jest w stanie się skupić. Ma to daleko idące konsekwencje dla pracy, swoich relacji i ogólnego stanu zdrowia.

  1. Pomoże pomóc w utracie wagi

Żywność brakuje w błonnik poruszać się przez przewód pokarmowy w jednej czwartej tempie wyborów wysokiej włókna. To powolne poruszanie się żywności produkuje nadmiar śluzu, który dosłownie przykleja się do ścian jelita, ważąc przewód jelitowy w dół z funtów rozkładających się materii kałowej. Oczyszczanie jelita grubego ma potencjał, aby pomóc w utracie wagi; niektórzy ludzie twierdzą, że stracili do 20 funtów w ciągu miesiąca. Przeciętny człowiek okrężnicy waży około czterech funtów puste i może pomieścić do ośmiu posiłków 'worth żywności przed trawienia wreszcie występuje. Oczyszczanie jelita grubego może spowodować znaczną utratę wagi i kick-start swój metabolizm, jak również skupić swoją uwagę na lepszych wyborów żywności i całego ciała wellness.

  1. Mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego
  Jak powstają kamienie w jelitach?

Wszystkie toksyny, które jesz, pijesz, oddychasz i wchłaniasz przez skórę kończą się przetwarzane przez układ pokarmowy, nerki i wątrobę. Jeśli nie zostaną one wyparte z narządów tak szybko, jak to możliwe, mogą spowodować spustoszenie w systemach organizmu. Uwalniając zastałe odpady z ciała, zmniejszasz przyczyny i ryzyko powstawania polipów, cyst i nowotworowych narośli w okrężnicy i przewodzie pokarmowym.

  1. Może zwiększyć płodność

Oczyszczanie jelita grubego, a także zwiększone spożycie błonnika i zdrowe wybory żywnościowe, poprawia regularność i pomaga utrzymać wagę pod kontrolą. Tłuszcz jest oparty na estrogenach, a jeśli zbyt wiele jest obecny, staje się trudniejsze w ciąży. Okrężnica, która jest obciążona przez lata gromadzenia się może również naciskać na macicę i otaczające narządy rozrodcze u kobiet, powodując napięcie. Oczyszczanie okrężnicy oczyszcza organizm z wielu substancji chemicznych i toksyn, które wpływają na jajo i spermę. Wielu naturopatów zaleca, aby oboje partnerzy przeszli oczyszczanie jelita grubego przed próbą zajścia w ciążę.

  1. Lepsza równowaga PH w krwioobiegu
  Jak usunąć toksyny z organizmu?

Pokarmy, które powodują blokady okrężnicy są kwasotwórcze – szczególnie diety wysokobiałkowe bez wystarczającej ilości błonnika. Prowadzi to do ogólnego złego samopoczucia w organizmie. Tkanka okrężnicy w końcu staje się stanem zapalnym, zmniejszając jej zdolność do wykonywania swojej pracy, która polega na umożliwieniu przejścia do krwiobiegu tylko wody, minerałów i witamin. Jeśli drożdże, pleśnie, grzyby, bakterie, pasożyty lub materiał kałowy dostaną się do krwiobiegu i połączonych tkanek, pH organizmu zostanie wytrącone z równowagi.

  1. Ogólnie lepsze samopoczucie

Pozbycie się odpadów i toksyn przez uwolnienie warstw nagromadzonych w okrężnicy może prowadzić do uczucia lekkości, zwiększonej energii i ogólnego dobrego stanu zdrowia.

źródło: gaiam.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.