Co oczyszcza organizm z toksyn?

Co oczyszcza organizm z toksyn?

Naturalne oczyszczenie organizmu z toksyn i odpadów może sprawić, że człowiek poczuje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej! Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które można wykorzystać do usuwania i oczyszczania systemu, różniących się od konkretnych rytuałów czyszczących, które szybko oczyszczają organizm. To żywność, napoje i styl życia, które można długo utrzymywać. Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć naturalną metodę oczyszczania, która działa właśnie dla Ciebie.

Co oczyszcza organizm z toksyn? Lemoniada!

Można spróbować oczyścić swoje ciało z toksyn za pomocą lemoniady. Oczyszczanie to jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych środków czyszczących, dzięki kilku zwolennikom wśród gwiazd.

Oczyszczanie za pomocą lemoniady polega na piciu wody z dodatkiem:

  • soku z cytryny,
  • syropu klonowego,
  • pieprzu cayenne (który będzie spożywany wyłącznie przez okres od trzech do dziesięciu dni).

Oczyszczanie lemoniady ma na celu pomóc wypłukać toksyny z systemu, a jednocześnie skutecznie wspomagać utratę wagi. Aby przygotować taką lemoniadę należy wymieszać cztery łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, pół łyżeczki pieprzu cayenne i łyżeczkę ekologicznego syropu klonowego do szklankę wody.

  Jak usunąć toksyny z organizmu - 5 sposobów na detoks i odmłodzenie organizmu

Należy pamiętać, że większość ekspertów medycznych nie zaleca codziennego stosowania tego sposobu oczyszczenia, ponieważ stwarza poważne niedobory kalorii i składników odżywczych, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Co na oczyszczenie organizmu? Jabłko i imbir!

To oczyszczenie jest mniej intensywną wersją oczyszczania za pomocą lemoniady, ponieważ wystarczy jest stosować tylko jeden dzień i mogą temu towarzyszyć lekkie, zdrowe przekąski. Oprócz jabłek i imbiru, niniejsza receptura obejmuje również szczególny rodzaj błonnika pokarmowego, który ułatwia odprowadzanie odpadów z organizmu. Aby przygotować ten sok, trzeba połączyć świeżo wyciśnięty lub organiczny sok jabłkowego z jedną łyżeczką imbiru i błonnikiem. Trzeba wszystko dobrze wymieszać łyżeczką z małą prędkością. Po wypiciu tej mieszaniny należy kontynuować picie dużej ilości wody przez cały dzień, ponieważ pomoże to utrzymać system trawienny na najwyższych obrotach.

  Jak usunąć złogi w jelitach?

Woda z solą – kolejny sposób na oczyszczenie

Wykonanie płukania solą jest kolejną popularną, ale raczej nieprzyjemną metodą oczyszczenia organizmu z wbudowanych odpadów i toksyn. Sól jest naturalnym środkiem dezynfekującym, który skutecznie wypłukuje cały układ jelitowy. W rzeczywistości ten proces jest tak skuteczny, że często jest używany jako opłacalna alternatywa dla kosztownych procedur nawadniania okrężnicy. Chodzi o wypicie szklanki słonej wody na pusty żołądek, a następnie czekanie na godzinę lub dwa, ponieważ roztwór wypłukuje jelita, co powoduje wielokrotne pójście do toalety. Aby przygotować roztwór soli, trzeba rozpuścić dwie łyżeczki nierafinowanej, niejodowanej soli morskiej w jednej czwartej szklanki letniej, oczyszczonej wody. Picie roztworu pierwszej rzeczy rano, tak szybko, jak to możliwe na pewno pomoże. Później dobrze jest poleżeć po prawej stronie przez pół godziny. To wspomoże przejście solnej wody do jelita cienkiego. W tym momencie poczujesz ochotę opróżnienia, więc upewnij się, że jesteś w pobliżu łazienki! Płukanie solą nie jest zalecane u osób z zaburzeniami trawienia i nerek. Jeśli masz jakiekolwiek obawy co do tego, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

  Jak oczyścić jelita ze złogów?

Skorzystaj z suplementów ziołowych!

Najlepszym przykładem jest Fibra Vitale – picie tego suplementu to świetny naturalny, zdrowy sposób na oczyszczenie organizmu, bez uciekania się do pozbycia się niezbędnych składników odżywczych lub głodu. Wystarczy raz dziennie spożyć ten suplement, aby uzyskać wszystkie te korzyści związane z trawieniem.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz pamiętaj też, aby:

  • unikać śmieciowej żywności,
  • pić dużo wody.

Zwiększanie spożycia wody jest jedną z najważniejszych rzeczy, które można zrobić, gdy próbuje się oczyścić swoje ciało naturalnie. Trzeba dążyć do picia co najmniej 8 szklanek lub 2 litrów wody przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *