Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

W tym artykule omówimy kilka najlepszych ziół oczyszczających organizm. Są one od wieków używane do czyszczenia różnych organów i systemów ciała. Większość z tych ziół była częścią leksykonu terapeutycznego już od setek, jeśli nie tysięcy lat i jest znana w wielu kulturach i krajach, z tego że jest w stanie pomóc w różnych dolegliwościach i stanach zdrowia. Ze względu na swoją długą historię, popularność i skuteczność niektórych z tych ziół sprawiła, że dzisiaj są również aktywnymi składnikami niektórych z najbardziej skutecznych środków czyszczących.

Akacjowa guma arabska

Wykonana z soku z drzewa akacji, substancja była wykorzystywana przez wieki po to, aby złagodzić objawy biegunki, zwiększając pracę jelit i poprawiając wchłanianie elektrolitów. Będąc hydrokoloidem jest stosowana jako emulgator w celu ustabilizowania i ułatwiania synergii między dwoma składnikami, które zazwyczaj nie były łączone w odpowiedni sposób.

  Najlepsze diety oczyszczające organizm

Mniszek lekarski

Przez wieki korzystano z właściwości mniszka lekarskiego w leczeniu szerokiego zakresu chorób. Poprawia on prawidłowość działania jelit i zapewnia dobre nawilżenie dla ciała. Korzeń mniszka lekarskiego stosuje się w produktach ukierunkowanych na czyszczenie wątroby, gdyż poprawia on produkcję żółci, a żółć pomaga transportować toksyny z organizmu.

Czarny orzech

Europejczycy po raz pierwszy zaczęli korzystać z tego zioła w XVII wieku. Trzy czynne substancje w czarnym orzechu sprawiają, że jest on szczególnie skuteczny w naturalnych praktykach zdrowotnych i w ramach odnowy biologicznej. Pomaga zwalczać szkodliwe toksyny i mikroorganizmy, takie jak bakterie i grzyby. Tanina znajdująca się w orzechu również pomaga je powstrzymywać. Jod znajdujący się w tym orzechu to niezbędny minerał dla wszystkich form życia, pomaga zmniejszyć żywotność wielu szkodników.

  Oczyszczanie organizmu - jak się przygotować?

Piołun

Był używany od czasów egipskich do zwalczania szkodliwych organizmów i toksyn. Od dawna jest również używany do wspomagania trawienia.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa ma łagodzące działanie, która pomaga w kaszlu związanym z przeziębieniami i grypą. Pomaga również w bólach gardła i podrażnieniach zatok. Ponieważ wspomaga również organizm w zwalczaniu szkodliwych toksyn, jest aktywnym składnikiem produktów oczyszczających.

Eukaliptus

Eukaliptus jest innym ziołem, które pomaga w oczyszczaniu płuc. Posiada cechy wykrztuśne, pomaga walczyć z bakteriami i atakuje wirusy. Może być także stosowany jako maść miejscowa na przekrwienie klatki piersiowej i zatkany nos. Medycyna aborygenowa wysoko oceniała eukaliptus ze względu na jego uspokajające, łagodzące właściwości.

Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

Warto jeszcze zwrócić uwagę na takie zioła jak:

  • nasiona babki płesznik,
  • nasiona siemienia lnianego,
  • łupin babki jajowatej.
  Sześć ziół, które skutecznie wzmocnią Twój detoks

One wszystkie bardzo skutecznie pomagają regulować pracę jelit. Są w pełni naturalne i całkowicie bezpieczne dla organizmu. Ponadto bogate w wartości odżywcze. Skutecznie działają na zaparcia i biegunkę. Pomagają pozbyć się z organizmu resztek zalegającego pokarmu. Skoro już wiesz jak oczyścić organizm z toksyn ziołami to zastosuj tę wiedzę! Nie trzeba jednak biegać do sklepu zielarskiego po każde z osobna. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest kompleks tych trzech ziół w produkcie Fibra Vitale. Dzięki czemu można w wygodny i komfortowy sposób oczyścić swój organizm z szkodliwości. Można zatem korzystając z jednego suplementu zapewnić sobie wsparcie w skutecznej detoksykacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *