Jak usunąć złogi w jelitach?

Jak usunąć złogi w jelitach?

Zaleca się regularne oczyszczenie jelita ze złogów. Najlepiej jest to zrobić naturalnie i unikać sztucznych środków czyszczących stosowanych w ramach jelita grubego, takich jak środki przeczyszczające. Jednak przed każdorazową zmianą diety należy porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza jeśli ma się zaburzenia trawienia lub inny stan, który wpływa na układ trawienny.

Odbierz Fibre Select w promocji. Kliknij tutaj

Jak usunąć złogi w jelitach – domowe sposoby

Najlepiej jeść jedzenie bogate w nierozpuszczalny błonnik. Nierozpuszczalne włókno oczywiście działa jako środek czyszczący dla jelit. Dzięki temu wypróżnienia są bardziej obfite, a ruchy jelit są bardziej żwawe, więc nierozpuszczalne włókno również działa, aby usuwać pozostałości resztek złogów znajdujących się w okrężnicy.

Takiego błonnika warto szukać w produktach takich jak:

  • otręby żytnie,
  • marchew,
  • figi,
  • cebula,
  • nasiona sezamu,
  • rodzynki,
  • śliwki,
  • kasztany,
  • orzechy włoskie,
  • orzeszki ziemne.
  Toksykologia na co dzień - detoksykacja organizmu

Należy też pić więcej wody, aby wypłukać toksyny i nieporęczne odchody. Duża masa powstała w jelicie grubym z nierozpuszczalnego włókna może powodować grubsze stolce. W rezultacie mogą wystąpić niewygodne ruchy jelit. Woda pomaga tworzyć śluz w jelicie grubym, więc ruchy jelit są sprawniejsze. Kolejną wskazówką jest to, by pić świeże soki warzywne i owocowe. Świeże soki owocowe i warzywne działają jako środki czyszczące. Działają też świetnie w celu zmniejszenia częstości występowania wzdęcia i gazów. Aby skorzystać z nich w możliwie jak najlepszy sposób zawsze należy usuwać nasiona i wgłębienia przed wyciśnięciem soku ze świeżych owoców i warzyw. Bardzo polecany jest także suplement ziołowy Fibre Select oraz olej lniany. Ten drugi nie tylko pomaga jeśli chodzi o złogi, ale stanowi także prawdziwą pomoc przed zapaleniem stawów, zawałem serca, rakiem i innymi chorobami. Sugeruje się dodanie 1 łyżki do sałatki czy innego dania. Działa kapitalnie jako pomoc w oczyszczaniu jelit.

  Preparaty na oczyszczanie organizmu z toksyn

Zamów Fibre Select już dziś! Kliknij i sprawdź!

Więcej wskazówek

Mądrym posunięciem w celu usunięcia złogów z jelit jest także usunięcie konsumpcji mięsa, produktów mleczarskich i wszelkich produktów przetworzonych z diety. Spowoduje to rozwiązanie problemu, zamiast jedynie rozwiązywać symptomy problemu – tak jak to się robi jednorazowo decydując się na oczyszczanie u lekarza. Wyeliminowanie lub zmniejszenie ich spożycia pomogłoby prawidłowo wykonać funkcje trawienne żołądka, co nie tylko oczyści jelita ze złogów, ale także nie dopuści do tego by pojawiły się ponownie. Następnym krokiem byłoby zniszczenie niezdrowej warstwy błony śluzowej, która zawiera niestrawione białko i niezdrowe bakterie.

Warstwa śluzowa zakłóca ruch perystaltyczny lub ruch podobny do mięśni jelita cienkiego. Jelita cienkie używają ruchu perystaltycznego, aby przesuwać pokarm w celu jego trawienia. Dlatego właśnie najpierw trzeba usunąć uwięzione białko np. za pomocą ziół bądź suplementów ziołowych, aby wydalić te zepsute odpady. W ten sposób można w dużym stopniu wpłynąć na poprawę działania całego układu trawiennego, co oczywiście niesie ze sobą korzyści długoterminowe.

  Domowy sposób na przeczyszczenie jelit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *