Jak wygląda zabieg oczyszczania jelit?

Jak wygląda zabieg oczyszczania jelit?

Oczyszczanie jelita grubego jest zwykle stosowane jako przygotowanie do zabiegów medycznych, takich jak kolonoskopia. Jednak niektórzy lekarze medycyny alternatywnej oferują również oczyszczanie jelita grubego w innych celach, takich jak np. detoksykacja.

Oczyszczanie jelita grubego – nazywane również nawadnianiem okrężniczym – do takich celów nie jest konieczne. To dlatego, że ludzki system trawienny i jelita eliminują już odpady i bakterie z organizmu. Można ewentualnie wspomóc ten proces stosując naturalne suplementy ziołowe, takie jak Fibra Vitale zawierające kompleks naturalnych składników wspierających pracę jelit.

Zabieg oczyszczania jelit – jak wygląda?

Podczas oczyszczania przez okrężnicę przepłukuje się duże ilości wody – czasami nawet do około 60 litrów i ewentualnie innych substancji, takich jak zioła lub kawa. Odbywa się to za pomocą rurki, która jest włożona do odbytnicy. W niektórych przypadkach stosuje się mniejsze ilości wody i pozostawia się je w okrężnicy na krótki czas.

  Jak usunąć toksyny z organizmu - 5 sposobów na detoks i odmłodzenie organizmu

Zwolennicy oczyszczania jelita grubego uważają, że toksyny z przewodu pokarmowego mogą powodować różne problemy zdrowotne, takie jak:

 • zapalenie stawów,
 • alergie,
 • astma.

Uważają, że oczyszczanie jelita grubego poprawia stan zdrowia poprzez usunięcie toksyn, zwiększenie energii i poprawienie układu odpornościowego. Nie ma jednak dowodów na to, że oczyszczanie jelita grubego powoduje takie efekty.

Oczyszczanie jelita grubego może czasami być szkodliwe!

W rzeczywistości, związki kawy stosowane czasem w czyszczeniu jelita grubego niosą ze sobą pewne poważne ryzyko. Oczyszczanie jelita grubego może także powodować poważne efekty uboczne, takie jak skurcze, wzdęcia, nudności i wymioty.

Inne obawy dotyczące oczyszczania jelita grubego są następujące:

 • może zwiększyć ryzyko odwodnienia,
 • może prowadzić do perforacji jelit,
 • może zwiększyć ryzyko infekcji,
 • powoduje zmiany elektrolitów, które mogą być niebezpieczne, jeśli ma się chorobę nerek lub serca bądź inne problemy zdrowotne.
  Toksykologia na co dzień - detoksykacja organizmu

Jeśli zdecydujesz się spróbować oczyścić jelito grube, trzeba niezmiennie podjąć następujące środki ostrożności:

 • przede wszystkim należy skontaktować się ze zwykłymi lekarzami medycyny, zwłaszcza w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków lub wystąpienia problemów zdrowotnych, związanych z organami takimi jak nerki lub choroby serca,
 • należy niezmiennie upewnić się, że lekarz czyszczący jelito grubego używa jednorazowego sprzętu, który nie był używany nigdy wcześniej,
 • należy zapoznać się z listą konkretnych składników ziołowych i ich ilością w jakichkolwiek produktach czyszczących jelito grube, których będzie się używało w całym tym procesie, bowiem niektóre składniki mogą powodować problemy zdrowotne,
 • trzeba pić zawsze dużo płynów podczas przebiegu oczyszczania jelita grubego, aby zapobiec odwodnieniu.

Czyś więcej nie lepiej jest kierować się w stronę naturalnych wspomagaczy oczyszczania jelit zamiast od razu sięgać po tak drastyczne rozwiązania? Każdy powinien się nad tym faktem naprawdę porządnie zastanowić.

  Co jest dobre na przeczyszczanie jelit?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *