Oczyszczanie jelita grubego

Oczyszczanie jelita grubego

Bez wątpienia jesteś zaznajomiony z pojęciem oczyszczania jelita grubego, nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś.

Czasami jest to medycznie konieczne; na przykład w przypadku kolonoskopii. Gdzieby twój lekarz przepisze cię z dietą do naśladowania przez 1-2 dni przed procedurą, i prawdopodobnie napój lub tonik, który jest używany do wydalenia zawartości okrężnicy. Wymagane dla lekarza, aby być w stanie zobaczyć wewnątrz okrężnicy, a nie mieć go zatkane z odpadów, że tak powiem.

Następnie masz entuzjastów oczyszczania okrężnicy, którzy wierzą, że okrężnica musi być często czyszczona z odpadów nagromadzonych od lat jedzenia, picia i oddychania. Odpady, które zostały zbudowane na ścianach jelita grubego produkują toksyczność w dolnej części jelita; najwyraźniej wchodzi do krwi i powoduje, że czujesz zmęczenie, wzdęcia, podrażnioną skórę, przyrost masy ciała, depresję.

Choć ta teoria o wypełnionych odpadami jelitach grubych i związanych z tym objawach nie jest powszechnie akceptowana przez pracowników służby zdrowia.
W medycynie chińskiej wiemy, że powyższe objawy są związane raczej ze źle funkcjonującym jelitem niż z pełną okrężnicą. Kiedy widzimy oznaki poprawy funkcjonowania żołądka i śledziony, pacjenci widzą zanikanie wyżej wymienionych objawów.
Ale nie jesteśmy tutaj, aby rozmawiać o Medycynie Chińskiej.

  10 korzyści oczyszczania jelita grubego

Jak oczyścić jelito grube?

Oczyszczanie jelita grubego można przeprowadzić na dwa sposoby.

Pierwsza opcja polega na przyjmowaniu mikstur i środków przeczyszczających w celu oczyszczenia od wewnątrz, co powoduje częste wizyty w łazience.

Druga opcja to irygacja okrężnicy, gdzie lekarz wypłukuje okrężnicę, wysyłając wodę do okrężnicy przez rurkę w odbytnicy, przepłukując czystą wodę do organizmu, a wodę odpadową na zewnątrz.

Czy to działa?

Niewątpliwie w obu tych metodach dużo odpadów opuszcza ciało. Trudno tu znać odpowiedź; prawda jest taka, że nie przeprowadzono wystarczającej liczby badań, by wiedzieć na pewno. Okrężnica, czyli dolne jelito, jest ostatnim przystankiem w przewodzie pokarmowym. Tutaj jest, gdzie woda jest wydobywana z żywności, którą zjedliśmy i wchłaniana do organizmu, aby utrzymać nas nawodniony, podczas gdy odpady są wydalane. Środki przeczyszczające powodują oczyszczanie z okrężnicy; powoduje to utratę wody i często odwodnienie. Dr Nat TCM. napisał blog na temat środków przeczyszczających tutaj, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

  Jak powstają kamienie w jelitach?

Czy ma to jakieś skutki uboczne?

Głównym problemem tutaj jest to, że nie znamy wpływu na bakterie jelitowe. Bakterie w okrężnicy są kluczowe dla twojego zdrowia, a zmiana populacji lub usunięcie niektórych z tych bakterii może spowodować poważne problemy. Ten obszar nie został wystarczająco zbadany, ale zawsze najlepiej jest zachować ostrożność, zwłaszcza gdy w grę wchodzi twoje zdrowie.

Wykazano, że bakterie jelitowe mają wpływ na mózg, w tym na zaburzenia nastroju. Różne zawartości bakterii jelitowych są obecnie badane, aby zobaczyć ich wpływ na depresję i niepokój. Obserwuj to miejsce.

Oczyszczanie jelita grubego było badane przez kultury od wieków, w tradycyjnej praktyce jogi, częścią procesu oczyszczania jest płukanie słoną wodą. Obejmuje to płukanie nosa, gardła i oczu oraz… tak, zgadłeś, płukanie okrężnicy; wszystko z użyciem słonej wody.

  Jak oczyścić jelita ze złogów?

Czasami określane jako „master cleanse”, ale nie należy mylić z Lemon Detox Diet; jest to proste, stosunkowo bezpieczne i skuteczne.

Szczegóły dotyczące płukania jelita słoną wodą

Jest zaprojektowany, aby pomóc oczyścić jelito grube i wymusić wypróżnienie.

Sól morska jest załadowany z minerałów śladowych, i pomimo tego, co można myśleć, jest rzeczywiście niezbędne dla zdrowego systemu. Dieta o niskiej zawartości sodu może wpłynąć na nawodnienie komórek i zaburzyć twoje poziomy potasu, magnezu i wapnia – ostatnia rzecz, której większość ludzi potrzebuje.

Idealnie praktykowane rano, pijesz dużą szklankę wody z solą morską, czekasz kilka godzin, a następnie spędzasz sporo czasu w łazience. W jodze, niektóre lekkie odcinki i skręty następują po napoju, aby uzyskać „przewód pokarmowy” poruszający się i churning.

Dopóki więcej badań na temat bezpieczeństwa oczyszczania jelita grubego zostało wykonane, to jest dobry pomysł, aby porozmawiać z pracownikiem służby zdrowia przed podjęciem colon cleanse.

źródło: yourtea.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.