Oczyszczanie organizmu - jak się przygotować?

Oczyszczanie organizmu – jak się przygotować?

Wiosenne porządki to powszechny obowiązek, który wykonujemy co roku; pomaga nam odświeżyć i wprowadzić równowagę i porządek do naszych domów. Podobnie jak nasze domy, wiosenne sprzątanie naszych ciał może być miłym przejściem do nowego sezonu, ale wybór odpowiedniego oczyszczania dla Ciebie to proces sam w sobie.

Zanim porozmawiamy o tym, jak skutecznie oczyszczać i detoksykować bez uszczuplania siebie, porozmawiajmy o tym, co oczyszczanie i detoksykacja ostatecznie zrobią.

Dlaczego warto rozpocząć oczyszczanie organizmu?

Oczyszczanie, gdy wykonywane prawidłowo, może pomóc z wielu różnych problemów zdrowotnych, w tym problemy trawienne, otyłość, stany zapalne, alergie, wzdęcia, przewlekłe zmęczenie i przewlekły ból. Zazwyczaj podczas oczyszczania lub detoksu, eliminujemy pewne pokarmy i napoje i zazwyczaj angażujemy się w okres postu. Po okresie postu, pokarmy są powoli dodawane z powrotem do diety wraz z ziołami, herbatami i suplementami.

Oczyszczanie może być bardzo skuteczne w promowaniu eliminacji toksyn poprzez pot, mocz i kał, a w związku z tym, zapewnić organizmowi zdrowsze składniki odżywcze. Oczyszczanie może również pomóc w poprawie krążenia, wzrost energii i stymulacja wątroby, aby promować łatwość w pozbyciu się niechcianych toksyn.

  Co oczyszcza organizm z toksyn?

Jak wytrwać?

Ponad wszystko inne, najważniejsze jest, aby słuchać swojego ciała i jego potrzeb. Rozpoczynając oczyszczanie, ważne jest, aby nie wyeliminować wszystkie pokarmy i napoje wszystkie na raz. Spójrz na to bardziej jak na poranną rutynę, to pomaga ci przygotować się na dzień. Nasze ciała potrzebują tego samego czasu i starannego przygotowania.

Powolne eliminowanie pokarmów każdego dnia i włączanie witamin lub suplementów na początku oczyszczania lub detoksu jest niezbędne dla ciała, aby się przygotować. Czy robisz kompletny post lub po prostu eliminując alergeny – takie jak cukier, nabiał, gluten i/lub przetworzona żywność, upewnij się, że bierzesz każdy dzień, aby wyeliminować jedną grupę żywności na raz, aby nie szokować ciała lub umieścić ciało w trybie głodu. Tryb głodu lub uszkodzenia metaboliczne nie są zdrowym sposobem oczyszczania. Może mieć bardziej negatywne skutki dla metabolizmu organizmu i dla umysłu, powodując wahania nastroju i może prowadzić do depresji.

Lista rzeczy do zrobienia

Przygotuj się psychicznie: Pisanie w dzienniku było bardzo skutecznym ćwiczeniem umysłowym, aby móc sprawdzić się z samym sobą i swoją podróżą oczyszczania.

  Naturalne sposoby detoksykacji organizmu za pomocą żywności i ziół

Dodaj suplementy i składniki odżywcze: Multiwitaminy, witaminy z grupy B, witamina C, magnez i wapń są wspólne dodatki do diety.

Ćwiczenia: Wykonuj ćwiczenia, które są bardziej odbudowujące i równoważące. Nie przestawaj ćwiczyć, ponieważ pomoże to rozpocząć proces detoksykacji; jednak uważaj na rodzaje ćwiczeń, które wybierzesz. Ćwiczenia takie jak joga i pilates to świetne sposoby na to, aby ciało nadal było aktywne bez agresywnego zwiększania tętna. Trzymanie się z dala od treningu interwałowego o wysokiej intensywności będzie pomocne podczas oczyszczania. Oczyszczając, najprawdopodobniej zmniejszamy nasze spożycie kalorii, ostatecznie spalając więcej kalorii niż zużywamy. Ćwiczenia o wysokiej intensywności podczas postu mogą powodować uczucie bycia wyczerpanym, wyczerpanym i mogą powodować zmianę nastroju.

Spożycie wody: Upewnienie się, że pijesz wystarczającą ilość płynów jest kluczowe. Każdy jest inny, więc standardowa porada picia 8 szklanek wody może być niewystarczająca lub może być zbyt duża. Dobrą zasadą spożywania wody jest picie połowy swojej wagi w uncjach. Po prostu podziel swoją wagę i niezależnie od liczby, która wyjdzie, wypij przynajmniej tę ilość w uncjach.

  Woda z cytryną dla dobrego trawienia i detoksykacji

Sen: Twoje ciało przechodzi przez zmianę podczas oczyszczania. Jest to niezwykle ważne, aby uzyskać wystarczająco dużo snu, podczas gdy to się dzieje. Niektórzy ludzie potrzebują więcej snu podczas oczyszczania, zawsze słuchaj swojego ciała i dokonuj niezbędnych modyfikacji w razie potrzeby.

Chińskie zioła i akupunktura: Medycyna chińska może wspierać twoje ciało, gdy przechodzi ono przez okres detoksu. Początkowo, nasze ciała i umysły mogą czuć się wytrącone z równowagi lub zamglone, kiedy eliminujemy pokarmy. Cotygodniowe zabiegi i przyjmowanie chińskich ziół na zamówienie może pomóc tym zaburzeniom równowagi i zapewnić gładsze i łatwiejsze przejście detoksu.

Oczyszczanie i detoksykacja może nie być dla każdego, jeśli zdecydujesz się na to, zawsze upewnij się, że słuchasz swojego ciała, psychicznie przygotuj się na przejście i podejmij niezbędne kroki dla siebie, aby czuć się dobrze, silnie i wewnętrznie czysto!

źródło: yinovacenter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *